Destek

Ticari Vize

TiCARi ViZE

Ticari Vize

ticari-vize

 

Ticari vize, işadamlarının veya profesyonel bir amaçla yurtdışında bir organizasyona (kongre, fuar, eğitim, seminer vb.) katılmak üzere davetli veya davetsiz (gidecekleri tarih ve katılacakları organizasyona göre değişebilir) gitmek üzere başvurulan vize çeşididir. 

Bu vize türü kişisel alınabildiği gibi toplu ticari vizebaşvuruları da gerçekleştirilebilmektedir.

Ticari vizenin diğer vize türlerinden en önemli farkı ise “gitme amacı” olarak özetlenebilir. 

Bu vize türüne başvuru kriterlerinin başında ise gidilecek organizasyon hakkında bilgiler, var ise davetiye yazısı veya kabul kağıdı. 

Yok ise bu konuda beyan içeren bir dilekçedir. (Bu dilekçe tarafımızdan konsolosluğa hitaben hazırlanabilmektedir.)

 

 

Ticari Vize Nasıl Alınır?

Ticari vize için en önemli evrak kişinin veya duruma göre grubun halihazırda çalıştığı şirketin belgeleri (vergi levhası, imza sirküsü, bordro, vergi levhası vb.) olacaktır. Bunun dışında diğer bir önemli evrak ise, gidilecek olan ülkedeki organizasyon hakkında bilgileri içeren bir “niyet mektubu” dur. Bu gidilecek ülkeden gelecek bir davetiye ile de sağlanabilir. 

Eğer böyle bir davet mektubu yok ise, firmamız sizin sağlayacağınız bilgiler doğrultusunda konsolosluğa hitaben yazacağı dilekçede gidiş amacınızı tam ve eksiksiz olarak yabancı dilde açıklayarak bu eksikliği giderecektir.

Bunun dışında gerekecek evraklar tipik vize başvurusu evrakları ile aynıdır ve önemli bir değişiklik içermez. Firmamız çoğu ülke için sizin namınıza bu vizeyi alabilmektedir ve görüşme gereken durumlarda ise dosyanızı eksiksiz olarak hazırlayarak, vizenizin çabuklukla onayını sağlamaktadır.

 

Ticari Vize Davetiye Örneği


   

...........BAŞKONSOLOSLUĞUNA  

     
ANKARA    .../.../20..

ŞiRKETiMiZiN ORTAKLARINDAN SYN...................IN  .../.../20..TARiHLERi ARASINDA ÜLKENiZE YAPACAĞI TiCARi AMAÇLI ZiYARET iÇiN TARAFINA GEREKLi OLAN ViZENiN VERiLMESiNi ARZ EDERiZ.

KENDiSiNiN SCHENGEN ÜLKELERiNE YAPACAĞI BU ZiYARETLER ESNASINDA HASTALIK VE KAZA DAHiL TÜM MASRAFLARI ŞiRKETiMiZ TARAFINDAN KARŞILANICAK OLUP TARAFINIZDAN VERiLEN ViZE SÜRESi DIŞINDA SCHENGEN ÜLKELERiNDE KALINMAYACAĞINI GARANTi VE TAAHHÜT EDERiZ...
     
 SAYGILARIMIZLA
    KAŞE/iMZA