Destek

Slovenya Vizesi

bayrak

SLOVENYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak  BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara  vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da  göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız,

vize evrak Büyükelçilik  başvuru esnasında tüm evrakların orijinal’lerini görmek isteyebileceği gibi  mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir yada şahsen görüşmeye çağırabilir!!

vize evrak Vize başvuru formları Slovence-Türkçe ve ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak  okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır.

vize evrak Slovenya sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak  zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak Slovenya Büyükelçiliği  tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba ve Perşembe ve  Cuma günleri 10.00—12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular ortalama 7-8  günde  sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve  bayram--yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu  günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı  en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.