Destek

Slovekya Vizesi

slovakya bayrak

SLOVAKYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak  BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten  itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve  pasaport temdit  süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski  pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. Başkonsolosluk başvuru esnasında tüm evrakların  orijinal’lerini görmek isteyebileceği  gibi mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir.

vize evrak Vize başvuru formları  ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük  harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Slovakya sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.   (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak Slovakya Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba ve Perşembe günleri   10.00--12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Vize bölümü Cuma  günleri  kapalıdır ve  başvurular  4--5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu   günlere rastlaması  durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat  planınızı en az 30 gün  önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

 

Slovakya Vizesi, Slovakya Vize Evrakları, Slovekya Vize Formu, Slovekya Konsolosluğu