Destek

Romanya Vizesi

bayrak

ROMANYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve enaz 1 adet boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.

vize evrak Romanya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.

vize evrak Vize başvuru formları Türkçe- Romence ve ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Romanya/ Schengen  sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz.Seyahat Sigortası)

vize evrak Romanya konsolosluğu tüm vize başvuruları sırasında yolculardan Şahsi Banka hesap cüzdanı istemekte ve ibraz edilen banka hesap cüzdanında ise Romanya 'da kalınacak hergün için 100 € mevduatın beyan edilmesi gerekmektedir. (Örn: Romanya 'da 5 gün kalınacaksa

vize evrak banka hesap cüzdanında en az 500 € mevduat bulunması gerekmektedir)

vize evrak Romanya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 09.00 - 13.00 Cuma günlari ise 09.00 -12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması  ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.