Destek

Portekiz Vizesi

bayrak

PORTEKiZ ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal)  pasaportlardan  vize istenmektedir. 

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi  (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik)  pasaportlara vize  uygulanmamaktadır.

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten  itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul  etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Büyükelçilik/Konsolosluk  Pasaportunuzun   imzalı -- temdit süresinin seyahatin bitiş  tarihinden  itibaren en az 6  Ay  ve Pasaportta  kayıtlı kişi kadar boş vize sayfasının  bulunmasını istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin  için referans  olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Anne ve Baba dan ayrı  yada herhangi  birisi  ile seyehat  edecek olan  18  yaşından  küçük çocuklar için  Noter  onaylı  MUVAFAKATNAME  istenmektedir.

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce  olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve  büyük harflerle  doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Portekiz/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)   

vize evrak Portekiz Konsolosluğu  tüm vize başvurularını Pazartesi—Salı—Çarşamba-- Perşembe      ve Cuma günleri 09.30 - 12.00 saatleri arasında kabul etmektedir.Daha önceden  pasaportunda schengen vizesi bulunan vize başvuruları  4 iş gününde sonuçlanmakta, Expres vize uygulaması bulunmamaktadır.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması  ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların  olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı  olan bilgilerin  doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Portekiz Vizesi, Portekiz Vize Evrakları, Portekiz Vize Formu, Portekiz Konsolosluğu