Destek

Polonya Vizesi

polonya bayrak

POLONYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak  BORDO (Normal)  pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik)  pasaportlara  vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından  imzalı olmasını-- temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren  en az  6  AY   ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize  sayfasının   bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin  için referans olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Polonya Başkonsolosluğunu tüm vize başvurularında 35mm X 45 mm boyutunda, yeni  çekilmiş-rötuşsuz --arka fonu beyaz ve Biyometrik  özelliklere sahip vesikalık resim  istemektedir. (Bkz:Biyometrik Resim)

vize evrak Vize başvuru formları Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük  harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır. 

vize evrak Polonya sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak orundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak  Polonya  Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi - Salı - Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri 09.00 - 12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve  başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması      ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin  doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Polonya Vizesi, Polonya Vize Evrakları, Polonya Vize Formu, Polonya Konsolosluğu