Destek

Özbekistan Vizesi

ozbekistan bayrak

ÖZBEKiSTAN ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) YEŞiL (Hususi) ve GRi (Hizmet) pasaportlardan vize istenmektedir.

vize evrak SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.! (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.

vize evrak Vize başvuru formları   ingilizce  olarak hazırlanmış  olup eksiksiz  olarak—kunaklı ve  büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır.

vize evrak Özbekistan Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını hafta içi pazartesi - Çarşamba ve  Cuma günleri 10.00—12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular  2 iş gününde   sonuçlanmaktadır. Konsolosluk  Salı ve Perşambe günleri  sadece  Özbekistan  vatandaşlarına hizmet  vermektedir.!! 
 
vize evrak Özbekistan  vizesi almak için  yapılması  gereken;
 
vize evrak Turistik  yada Ticari  vize alarak Özbekistan'a  seyahat  etmek  isteyen yolcular için  mutlaka  Özbekistan'da kendilerini  davet  edecek olan  kişi yada şirketler  olması  ve bunların  Özbekistan  Dışişleri   bakanlığına  davet  başvuru yapması  gerekmektedir.
     (Bu  işlem Bakanlıkta yaklaşık 10 gün sürmektedir)

vize evrak  Bu davet başvurusunda Özbekistan Dışişleri  Bakanlığı  bir  TELEX NUMARASI  verecektir. Yolcuların  bu TELEX NUMARASINI  Konsolosluğa  yapılacakları vize başvurusunda  mutlaka  vize  görevlisine  vermeleri  gerekmektedir.

    
     Vize başvurularında  gereken Belgeler:
 

vize evrak Pasaport.(2. sayfadaki hamilinin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalı-- seyehat  tarihinden  itibaren  en az 6 Ay geçerliliği  olması   ve Pasaportta  enaz 1 adet boş vize sayfasının  bulunması  gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve Döviz kayıtları'' sayfalarına kesinlikle  vize basılmamaktadır.

vize evrak Vize Başvuru Formu

vize evrakYeni çekilmiş ve arka  fonu beyaz  2 adet vesikalık  resim.

vize evrak T.C kimlik  numarası  yazılı bulunan Nüfus Cüzdanı fotokopisi

vize evrak Özbekistan Dışişleri Bakanlığı tarafından  verilen TELEX  NUMARASI

 

Özbekistan Vizesi, Özbekistan Vize Evrakları, Özbekistan Vize Formu, Özbekistan Konsolosluğu