Destek

Norveç Vizesi

norvec bayrak

NORVEÇ ViZESi

Önemli Uyarılar

Marmara  ve Ege bölgesinden  Norveç için vize başvurusu  yapacak olan yolcular  istanbul  Macaristan Başkonsolosluğuna da başvuru yapılabilirler!!
 
vize evrak BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara  vize uygulanmamaktadır (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten  itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul  etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da  göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

vize evrak Norveç Kraliyet Büyükelçiliği  Acente’leri  aracı olarak kabul etmemekte vize başvuruları Ankara’daki Büyükelçiliğe şahsen yapılmaktadır.  Norveç Kraliyet Büyükelçiliği   başvuru  esnasında tüm evrakların ingilizce veya Norveç’ce tercümeleri istemekte olup ayrıca mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir.

vize evrak istanbul'dan  Norveç vizesi  için  başvuru  yapmak  isteyen  yolcularımız ise  istanbul Macaristan  Başkonsolosluğuna  müracaat etmeleri gerekmektedir. istanbul'dan  yapılacak olan  vize başvuruları   Cuma hariç  hergün  saat: 14.00 te yapılmakta ve  Evrak olarak Macaristan Konsolosluğuna ibraz edilen evraklarla  aynıdır.

vize evrak Vize başvuru formları Fransızca ve ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak  okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Norveç /Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak Norveç Kraliyet Büyükelçiliği vize bölümü tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba  ve Perşembe günleri 09.00—12.00---Cuma günleri  ise 09.00—10.30 saatleri arasında kabul  etmektedir.Başvurular 2-3  işgününde sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve  bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu  günlere  rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat  planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

 

Norveç Vizesi, Norveç Vize Evrakları, Norveç Vize Formu, Norveç Konsolosluğu