Destek

Monaco Prensliği Vizesi

monaco bayrak

MONACO PRENSLiĞi
ViZESi

Önemli Uyarılar

MONACO iÇiN ViZE  BAŞVURULARI  FRANSA BÜYÜKELÇiLiKLERi VEYA KONSOLOSLUKLARINA YAPILMAKTADIR!!!!  (Bkz. Fransa)


Monaco’ ya kısa süreli seyahatler için Fransız yada başka bir schengen ülkesinin vermiş olduğu schengen vizesi geçerlidir.Fakat ziyaretin 3 Ayı geçmesi durumunda Monaco için vize Fransa Büyükelçiliği yada Konsolosluklarından alınmalıdır!

vize evrak BORDO (Normal)  pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik)   pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul  etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak  Monaco vizesi için istenen tüm evraklar Fransa  Başkonsolosluğunun istemiş olduğu  evraklarla aynı  olup başvurular 2-3 iş gününde sonuçlanmaktadır

vize evrak Fransa / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık  sigortası yaptırmak  zorundadırlar. (Bkz.Seyahat Sigortası

vize evrak  Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların  olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin  doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Monaco Presliği Vizesi, Monoca Prensliği Vize Evrakları, Monica Prensliği Vize Formu, Monica Prensliği Konsolosluğu