Destek

Moldova Vizesi

moldova bayrak

MOLDOVA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) ve YEŞiL (Hususi)  pasaportlara  vize uygulanmaktadır  

vize evrak GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik)   pasaportlardan vize istenmemektedir.

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından  imzalı olmasını-- temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren  en az  6  AY   ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize  sayfasının   bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin  için referans olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Vize başvuru formları Türkçe--Moldova'ca--Fransızca  ve ingilizce olarak hazırlanmış  olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi  tarafından  imzalanmalıdır.

vize evrak istanbul Moldova Konsolosluğu  tüm vize başvurularını  hafta içi hergün 09.00—12.00  saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 3 -4  iş  gününde  sonuçlanmaktadır.  Moldova Fahri Konsolosluğu Expres  vize uygulaması olup ücret farkı  ödenmesi durumunda  vizeler aynı gün içinde verilmektedir.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması      ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların  olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın   sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin  doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Moldova Vizesi, Moldova Vize Evrakları, Moldova Vize Formu, Moldova Konsolosluğu