Destek

Mısır Vizesi

mısır bayrak

MISIR ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak  BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.  (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize   uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından  imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren  en az  6 Ay olmasını  ve  Pasaportta  enaz 1 tane   boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.

vize evrak Vize başvuru formları Türkçe--Fransızca--ingilizce  olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Mısır Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını   hafta içi her gün 10.00—12.00 saatleri  arasında kabul etmekte  ve başvuruları 15  günde sonuçlanmaktadır.Expres vize  uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması  ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların  olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini   dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin  doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Mısır Vizesi, Mısır Vize Evrakları, Mısır Vize Formu, Mısır Konsolosluğu