Destek

Malta Vizesi

malta bayragi

MALTA ViZESi

Önemli Uyarılar

TÜM  ViZE BAŞVURULARI  KONSOLOSLUĞA  ŞAHSEN  YAPILMAKTA  7 ila 10  günde sonuçlanmaktadır!! Malta' ya herhangi  bir schengen vizesi ile de giriş yapılabilmektedir.!!
 
vize evrak BORDO (Normal) pasaportlara vize uygulanmaktadır.(Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi  (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik)  pasaportlardan vize istenmemektedir (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı tarihten  itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul  etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Malta Eğitim amaçlı  olarak  tüm  pasaportlardan vize istemektedir!!

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından  imzalı olmasını--  temdit süresinin   seyehatin bitiş   tarihinden  itibaren   en az  6  AY   ve  Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da   göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Malta Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka  fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir. 

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak  okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır.

vize evrak Konsolosluk   18  yaşından küçük çocuklar için her durumda Hem Anne ve Hem Baba  dan Noter onaylı MUVAFAKATNAME  istemekte--yada çocuk için ayrıca doldurulacak olan vize başvuru formunu  hem Annenin hemde babanın  imzalaması gerekmektedir.! 9- Malta  / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık  sigortası yaptırmak  zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması      ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı  olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırı

 

Malta Vizesi, Malta Vize Evrakları, Malta Vize Formu, Malta Konsolosluğu