Destek

Maceristan Vizesi

macaristan bayragi

MACARiSTAN ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.  (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi), GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta en az 1 tane boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.  Eğer var ise eski

vize evrak pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız.

vize evrak Pasaportunu yeni almış, Pasaportunda  hiç vizesi bulunmayan ve daha önceki başvurusunda red almış olan yolcular vize müracaatlarını kesinlikle  şahsen yapmak zorundadır, ve başvuru sırasında mutlaka; pasaport şube  müdürlüğünden alacakları Protokol yazısı  ile müracaat  etmeleri  gerekmektedir.

vize evrak Macaristan Başkonsolosluğu Parmak izi uygulamasına geçmiş olup vize başvuruları Randevu ile yapılmakta ve başvuruları hafta içi saat  09.00 - 12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 10  günde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması bulunmamaktadır. 

vize evrak Anne ve Baba dan ayrı  yada herhangi  birisi  ile seyehat  edecek olan 18  yaşından küçük çocuklar için  Noter onaylı MUVAFAKATNAME  istenmektedir.

vize evrak Vize başvuru formları  Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Macaristan/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak  zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Macaristan Vizesi, Maceristan Vize Evrakları, Maceristan Vize Formu, Maceristan Konsolosluğu