Destek

Litvanya Vizesi

litvanya bayragi

LiTVANYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak Pasaportlarında  uzun süreli  Litvanya  vizesi olan ve pasaportunu değiştiren yolcuların eski pasaportunda kalan geçerli Litvanya vizesini  mutlaka yeni pasaportuna aktarmaları gerektiğini  her iki  pasaportunu yanlarında bulundursalar dahi eski pasaportunda bulunan vizeyle   ülkeye   giriş  yapamayacaklarını  önemle hatırlatırız!!

vize evrak BORDO ( Normal)  pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik)  pasaportlara vize  uygulanmamaktadır.  (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten  itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından  imzalı olmasını--  temdit süresinin seyahatin bitiş  tarihinden itibaren en az 6  AY  ve Pasaportta seyahat edecek kişi sayısı kadar  boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Vize başvuru formları Fransızca  olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak  okunaklı ve  büyük harflerle  doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Litvanya /Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)   

vize evrak Litvanya Büyükelçiliği  tüm vize müracaatlarını pazartesi—Salı—Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri 09.30—12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 5 ile 7iş günü  arasında sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması      ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların  olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın   sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı  olan bilgilerin  doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Litvanya Vizesi, Litvanya Vize Evrakları, Litvanya Vİze Formu, Litvanya Konsolosluğu
-