Destek

İsveç Vizesi

bayrak

iSVEÇ ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet)  ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını pasaportun temdit süresinin en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

vize evrak isveç Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.  

vize evrak isveç  / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz. Seyahat sağlık Sigortası)

vize evrak isveç Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını P.tesi- Salı- Çarşamba- Perşembe günleri  saat 09.30—12.30 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 2-3 iş günü sonra sonuçlanmaktadır. . isveç Başkonsolosluğu vize bölümü Cuma günleri başvuru kabul etmemektedir.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az  30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı     olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.