Destek

İsrail Vizesi

bayrak

iSRAiL ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak israil Başkonsolosluğu; bir çok Arap ülkelerinin israil vizesi bulunan pasaportlara vize vermemesinden  dolayı bu ülkelere sıkça seyahat eden Türk vatandaşları için israil konsolosluğu aranıp  bilgilendirilmesi  ve ayrı bir dilekçe yazılması durumunda pasaporttan ayrı olarak  dosya kağıdı üzerine basılı şekilde vize  verebilmektedir.!

vize evrak  BORDO (Normal)  pasaportlara vize uygulanmaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlardan vize istenmemektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak israil asıllı  Musevi  vatandaşların vize müracaatlarında evrak olarak sadece kimlik fotokopisini ibraz etmeleri yeterli olmaktadır.

vize evrak Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ayolmasına dikkat ediniz.  

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce ve  Türkçe   olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak israil Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri 10.30—13.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 1 haftada sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması bulunmamakta acil veya extra durumlarda konsolosluk; kendilerinin aranıp bilgilendirilmesi halinde yardımcı olmaktadır.