Destek

İngiltere Vizesi

ingiltere bayrak

iNGiLTERE ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) tüm T.C  pasaportlarından vize istenmektedir. (Bkz: Vize Rejim Tablosu)

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun temdit süresinin seyahatin bitiş  tarihinden itibaren  en az  6  AY ve ingiltere nin Pasaporta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan  dolayı pasaportta seyehat edecek  kişi  kadar boş vize sayfasının  bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız.Sayfaları  yırtılmış olan pasaportlar  kesinlikle işleme alınmamaktadır!!
 
vize evrak Vize başvuru formları ingilizce olarak hazırlanmıştır. (Elektronik ortamda  eksiksiz olarak doldurunuz,  print ederek  imzalayınız ve  başvuru sırasında mutlaka yanınızda bulundurunuz!)

vize evrak ingiltere Başkonsolosluğu yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri istediğini istenilen özelliklere sahip olmayan resimleri ve dolayısıyla ekte bulunan  evrakların   başvurusunu kesinliklekabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak  isteyebileceğini veya şahsen görüşmeye çağırabileceğinizi  önemle  hatırlatırız.   

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.