Destek

Hollanda Vizesi

hollanda bayrak

HOLLANDA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkeleri Pasaport  süresi 10 yıldan fazla olan pasaportların  başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden dolayı yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Pasaportunuzun temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren enaz 6 Ay (Tercihen 1 yıl) olması ve enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Hollanda/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.