Destek

Hindistan Vizesi

hindistan bayrak

HiNDiSTAN ViZESi

Önemli Uyarılar

hindistan vize evrak BORDO (Normal) YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) tüm T.C pasaportlarından vize istenmektedir.

hindistan vize evrak Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize  sayfasının bulunmasını istemektedir.

hindistan vize evrak Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

hindistan vize evrak Yeni (Çipli)  pasaport  ile vize başvurusu yapacak olan yolcular  var ise eski  pasaportlarını  eğer yoksa Pasaport şubeden alacakları protokol yazısı ibraz etmek zorundadırlar.!!

hindistan vize evrak Hindistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.

hindistan vize evrak Vize başvuru formları  Türkçe--ingilizce ve Hintçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

hindistan vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızı, Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

hindistan vize evrak Hindistan Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09.30 - 11.30 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular  1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.