Destek

Fransa Vizesi

bayrak

FRANSA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet)  ve SiYAH(Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını pasaportun temdit süresinin en az  6 ay ve Pasaportta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız..Schengen ülkeleri  ''Gümrük ve  döviz kayıtları'' sayfalarına kesinlikle vize uygulamamakta ve  sadece  ''Vizeler''  yazan sayfalara  vize basılmaktadır.

vize evrak Fransa Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.!!!

vize evrak Yeni  Vize başvuru formları Fransızca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Yeni vize formlarında 2 adet  imza  bölümü  bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı  ve vize formunun son sayfasında bulunan  beyannamenin altındaki imza bölümü)  

vize evrak Değerli yolcularımız Fransa başkonsolosluğunun  uygulaması gereği son 3 yıl içerisinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan pasaportlar boş pasaport muamelesi göreceğinden başvurularınızda şahsi evraklarınıza özellikle banka hesap cüzdanınızın iyi  düzeyde olmasına özen gösteriniz.!!

vize evrak Fransa / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz. Seyahat sağlık Sigortası)

vize evrak Yanlarında başka birisi ile seyahat edecek olan yolcuların beraber seyahat edecekleri kişilerin var ise geçerli vize fotokopilerini yada var ise yeşil pasaportlarının fotokopilerini ibraz etmelerinin kendileri için vize alımı sırasında referans olacağını hatırlatırız.

vize evrak Değerli  yolcularımız  Fransa Başkonsolosluğu  vize başvurularında genel olarak  istenen evrakların  fotokopilerini istemektedir. Konsoloslukça  istenmedikçe  lütfen orjinal evrak göndermeyiniz.! Konsolosluğun istememesine rağmen gönderilen  evrakların kaybolmasından dolayı  www.vize.info' kesinlikle sorumlu  olamayacağını önemle belirtmek isteriz.!!

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Fransa Vizesi, Fransa Vize Evrakları, Fransa Vize Formu, Fransa Konsolosluğu