Destek

Finlandiya Vizesi

finlandiya bayrak

FiNLANDiYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO(Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet)ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır .

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilkalındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak BüyükelçilikPasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümününpasaport sahibitarafından imzalı olmasını-- pasaportun temdit süresininSeyahat tarihinden itibaren en az6 AYvePasaportta kayıtlıseyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını daunutmayınız.

vize evrak Finlandiya Büyükelçiliği tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm boyutunda, (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm ) yeniçekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biyometrik özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir. (Bkz.Biometrik Resim)

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Finlandiya/ Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

vize evrak Finlandiya vizesi için istanbul' daki Finlandiya Fahri Konsolosluğu da müracaatları kabul etmekte fakat vizeler Ankara daki Büyükelçilik tarafından verilmektedir.

vize evrak FinlandiyaBüyükelçiliğitüm vize müracaatlarını Pazartesi-Salı-Çarşamba- Perşembe 10.00—12.00 saatleri arasında kabul etmekte (Büyükelçilik Cuma günleri--istanbuldaki Finlandiya Fahri Başkonsolosluğu ise P.tesi ve Cuma günleri kapalıdır.) Başvurular 7-10 günde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsolosluklarınrandevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibiyoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontroletmenizi önemle hatırlatırız.