Destek

Estonya Vizesi

ülke bayrak estonya

ESTONYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) YEŞiL (Hususi)  ve  GRi (Hizmet) pasaportlara vize  uygulanmaktadır.

vize evrak SiYAH (Diplomatik)  pasaportlardan 90 güne kadar vize  istenmemektedir.

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul  etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka  değiştirmeleri gerekmektedir. 4- Seyahat Acentaları  sadece turistik vize başvuruları için aracılık yapabilmektedir. Diğer  tüm vize başvurularında Büyükelçilik herkesi şahsen çağırmaktadır.

vize evrak Tüm vize ücretleri  banka hesabına yatırılıp dekontun vize evrakları ile beraber ibraz edilmesi gerekmektedir.

vize evrak Büyükelçilik Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından  imzalı olmasını--  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  Ay  ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  da boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Estonya Cumhuriyeti sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

vize evrak Estonya Cumhuriyeti  Büyükelçiliği  tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe  ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde  sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.