Destek

Danimarka Vizesi

danimarka bayrak

DANiMARKA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. 

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Danimarka Başkonsolosluğu Aracı  firma ile çalışmaya  başladığından  Acente’leri aracı  olarak kabul etmemekte, dolayısıyla tüm  vize başvuruları da şahsen yapılmaktadır.

vize evrak Vize başvuru formları ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak—okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır

vize evrak Danimarka/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar.

vize evrak istanbul Danimarka Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri 10.00—13.00 saatleri arasında kabul etmektedir.  Cuma günleri  vize başvurusu yapılmamakta sadeece pasaport dağıtımı yapılmaktadır.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.