Destek

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

bayrak

ÇiN HALK CUMHURiYETi
ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak istanbul Çin Halk Cumhuriyeti  Başkonsolosluğu  Şirketlerden veya münferit vize başvurusu  yapan vatandaşlardan doğrudan veya dolaylı yada posta yoluyla yapılan başvuruları kabul etmemekte  ve tüm vize müracaatları  Konsolosluğun seçmiş olduğu YETKiLi ACENTALAR tarafından yapılacaktır.

vize evrak BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

vize evrak YEŞiL (Hususi) (30 gün)  GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) tüm pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

vize evrakistanbul Çin Halk Cumhuriyeti  Başkonsolosluğu  18 Ekim 2011 tarihinden itibaren tüm vize başvurularında yeni çıkan Bordo renkli ve çipli pasaportları kabul edileceğini  ve bu tarihten sonra  eski tip Lacivert pasaportları  işleme almayacağını önemle hatırlatırız. 

vize evrak Pasaport (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden  itibaren en az 6  Ay  ve  Pasaporta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar  boş vize sayÇin Halk Cumhuriyetiının  bulunması  gerekmektedir. Pasaportun  ''Açıklamalar '' ile  ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!)  Eğer daha önce aldığınız çin vizeleri  eski pasaportunuzda  bulunuyorsa mutlaka gösteriniz. Bunları göstermenizin sizin için referans  olacağınıda unutmayınız.

vize evrak Pasaporta kayıtlı Çocuklara da  vize uygulanmakta ve vize ücreti istenmektedir. Seyahat eden çocuklar için ebeveynlerden  mutlaka noterden muvafakatname istenmektedir.

vize evrak Çin  Başkonsolosluğu Vizeleri  1 Ay Tek Girişli (SINGLE) ve 3 Aylık 2 girişli (DUBLE) olarak vermektedir. Vize formu doldururken lütfen gidiş tarihinize dikkat ediniz!!

vize evrak Acentalar Türkiye' de sadece Oturma ve Çalışma müsadesi olan yabancıların vize başvurularını yapabilmektedir. Çin  Konsolosluğu bazı durumlarda yabancının kendi ülkesinin Elçilik yada  konsolosluğundan Vatandaşlık yazısı istemektedir!!

vize evrak Vize başvuru formları Çince ve Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz, tam olarak büyük  harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrakÇin Halk cumhuriyeti Başkonsolosluğu  vize müracaatlarını Pazartesi - Çarşamba ve Cuma  günleri  kabul etmekte ve Konsolosluk Salı ve Perşembe günleri kapalı olduğu için işlem yapmamaktadır.  Normal başvurular 5 işgününde Expres başvurular ise 3 iş gün ünde sonuçlanmaktadır.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı ve özellikle  fuar  gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluğunda  çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi, Çin Halk Cumhuriyeti Vize Evrakları, Çin Halk Cumhuriyeti Vize Formu, Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu