Destek

Cezayir Vizesi

bayrak

CEZAYiR ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. 

vize evrak YEŞiL (Hususi)   GRi (Hizmet)   ve SiYAH (Diplomatik)    pasaportlara 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.

vize evrak Cezayir Başkonsolosluğu Pasaportlarında israil vizesi yada israil giriş—çıkış kaşesi bulunan yolculara kesinlikle vize vermemektedir!!

vize evrak  Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından  imzalı olmasını--  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden  itibaren en az  6  Ay  ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  da boş vizesayfasının bulunmasını  istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da  göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Vize başvuru formları Fransızca ve Arapça olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı  ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Cezayir Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba- Perşembe  ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 2 iş gününde  sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Cezayir Vizesi, Cezayir Vize Evrakları, Cezayir Vize Formu, Cezayir Konsolosluğu