Destek

Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları

çek cumhuriyeti bayragi

ÇEK CUMHURiYETi
TURiSTiK ViZE

Vize Tipi

Ticari Vize / Şirket Ortakları - Tüccar ve Sanayiciler

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren  en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının  bulunması  gerekmektedir. Pasaportun  ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına  vize basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber  imza atmak zorundadırlar)

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim  ( Biometrik ve  Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti  Başkonsolosluğuna  hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi  geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San.Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan-- Banka Cüzdanının  yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor) 

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenekAraç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Kredi kartı extresi fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren         Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik  sürelerini gösteren ve  var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları  yani  5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa  (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan  tüm "Schengen''    vizelerinin  fotokopilerini  istemektedir!!

Turistik Vize / SSK'ya Bağlı Olarak Çalışanlar (Maaşlı)

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'sayfalarına vize  basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber  imza atmak zorundadırlar) 

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim. ( Biometrik ve Poloraid  resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna  hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi  geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San. Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

turistik-vize-secenek SSK işe giriş bildirgesi (yolcu çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda bir önceki çalıştığı  işyerinden SSK işe  giriş bildirgesini temin etmelidir.) 10- Maaş Bordrosu (Son 3 ay)

turistik-vize-secenek SSK' lı  Hizmet Dökümü 

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan--Banka Cüzdanının  yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise) 14- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Kredi kartı extresi fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C. Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik  sürelerini gösteren ve var ise diğer  uzatılmış temdit sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan tüm "Schengen''
vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Turistik Vize / Esnaf ve Sanatkarlar ile Serbest Meslek Sahipleri

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.  Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) 

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim. ( Biometrik ve Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Firma antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna  hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Firma sahibinin imza beyannamesi fotokopisi

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (Var ise)

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan---Banka Cüzdanının  yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor) 

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Kredi Kartı Extresi fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve uçak  rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik  sürelerini gösteren ve var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte var ise daha önceden alınmış olan tüm "Schengen'' vizelerinin fotokopilerini  istemektedir!! 

Turistik Vize / Avukatlar-Doktorlar-Eczacılar-Diş Hekimleri-Mühendisler


turistik-vize-secenek Pasaport - (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun  ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim. ( Biometrik ve  Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Firma antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti  Başkonsolosluğuna  hitaben yazılmış vize talep dilekçesi 5- Firma sahibinin imza beyannamesi fotokopisi

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı bulunduğu meslek odasından - son 3 ay tarihli)
 

    AVUKATLAR - BARO’ DAN
    DOKTORLAR - TABiPLER ODASINDAN
    ECZACILAR - ECZACILAR ODASINDAN
    DiŞ HEKiMLERi - DiŞ HEKiMLERi ODASINDAN
    MiM. VE MÜHENDiSLER - MiM. VE MÜH.ODASINDAN   belge almalıdırlar.
 

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi (Var ise)

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri  (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan--- Banka Cüzdanının  yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise) 

turistik-vize-secenek Kredi kartı Extresi  fotokopisi  13- Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenekT.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi       

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik  sürelerini gösteren ve  var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları  yani  5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa  (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan tüm "Schengen'' vizelerinin fotokopilerini  istemektedir!!

Turistik Vize / Devlet Dairesinde Çalışanlar (Resmi Kurum)


turistik-vize-secenek Pasaport - (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren  en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.  Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!) 2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)  

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim. ( Biometrik ve  Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış gidiş amacını belirten dilekçe

turistik-vize-secenek Bağlı bulunduğu makamdan görev yada izin yazısı

turistik-vize-secenek Resmi kurum görev kimlik kartının önlü - arkalı fotokopisi

turistik-vize-secenek Maaş bordrosu (Son 3 ay)

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan---Banka Cüzdanının  yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor) 

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Kredi  Kartı extresi fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik sürelerini gösteren  ve  var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları  yani  5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan tüm "Schengen'' vizelerinin  fotokopilerini  istemektedir!! 

Turistik Vize / Emekliler


turistik-vize-secenek Pasaport - (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren  en az 6 Ay  ve  Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir.  Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!) 2- Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber  imza atmak zorundadırlar ) 

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim ( Biometrik ve Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Çek Cumhuriyeti  Başkonsolosluğuna hitaben gidiş amacını belirten vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Emeklilik cüzdanının veya kartının fotokopisi

turistik-vize-secenek Emeklilik maaşı aldığı banka kartı ve/veya banka cüzdanının fotokopisi (Aldığı net maaş miktarını gösteriyor olmalı)

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan--- Banka Cüzdanının   yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri ( Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Kredi Kartı Extresi fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren  Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik sürelerini gösteren ve var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları  yani  5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan tüm "Schengen'' vizelerinin  fotokopilerini  istemektedir!! 

Turistik Vize / Ev Hanımları 

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının  bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber  imza atmak zorundadırlar)

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim. ( Biometrik ve  Poloraid resimler  kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Tüm masrafların eşi tarafından karşılanacağını belirten Çek Cumhuriyeti  Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Eşine ait iş evrakları

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) 

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi  

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik  sürelerini gösteren ve  var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları  yani  5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan  tüm "Schengen'' vizelerinin  fotokopilerini  istemektedir!!

Öğrenci Vize

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6  Ay  ve  Pasaporta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. 18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar)

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim. ( Biometrik ve Poloraid resimler  kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Ebeveynler tarafından imzalı Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış  vize talep dilekçesi 

turistik-vize-secenek Öğrenci Belgesi (Orjinal ve Yeni tarihli)

turistik-vize-secenek Muvafakatname;  tek başına yada Anne-babadan herhangi birisi ile seyahat   edecek  0-18 arası çocuklar için, anne ve babadan noter onaylı muvafakatname istemektedir.

turistik-vize-secenek Ebeveyn’lere ait iş evrakları

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan)  

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise) 10- Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi     

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik  sürelerini gösteren ve var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları  yani  5-6-7-8-9-10. sayfalar)  38. sayfa ve 60. sayfa  (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan tüm "Schengen''      vizelerinin fotokopilerini istemektedir!! 

 

afganistan

ÇEK CUMHURiYETi
TiCARi ViZE

Ticari Vize / Şirket Ortakları - Tüccar ve Sanayiciler

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar'' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!) 2- Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır---18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber  imza atmak zorundadırlar  

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal vesikalık resim. ( Biometrik ve Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Davetiye (Çek Cumhuriyetin’deki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye - iş gezisiyle ilgili  bilgi yazısı veya fuar davetiyesi - fuar giriş kartı vb.)

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti  Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi  geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San.Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan-- Banka Cüzdanının  yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C. Kimlik numarası yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve Uçak  rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi (Bkz: Seyahat Sağlık Sigortası)

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun  1-2-3 ile 4. (Temdit  yani Geçerlilik  sürelerini gösteren ve  var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları yani 5-6-7-8-9-10. sayfalar)  38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan tüm "Schengen''  vizelerinin fotokopilerini istemektedir!!

Ticari Vize / SSK'ya Bağlı Olarak Çalışan (Maaşlı)

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış - Süresi  seyahatin bitiş tarihinden  itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş vize sayfasının  bulunması  gerekmektedir. Pasaportun  ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.    18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber  imza atmak  zorundadırlar) 

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim ( Biometrik ve   Poloraid resimler  kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)

turistik-vize-secenek Davetiye (Çek Cumhuriyeti’ndeki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye - iş gezisiyle ilgili bilgi  yazısı veya fuar  davetiyesi - fuar giriş kartı vb.)

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna  hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi  geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San. Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

turistik-vize-secenek SSK işe giriş bildirgesi (yolcu çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda bir önceki  çalıştığı  işyerinden SSK işe  giriş bildirgesini temin etmelidir)

turistik-vize-secenek Maaş Bordrosu (Son 3 ay)

turistik-vize-secenek SSK' lı  Hizmet Dökümü 

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel - Son 3 ay hesap hareketli ve bakiyesi bulunan-- Banka Cüzdanının  yolcunun kendi adına açılmış şahsi bir hesap olması gerekiyor)

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren   Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi                           

turistik-vize-secenek Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu

turistik-vize-secenekSeyahat sağlık sigortası poliçesi (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

turistik-vize-secenek Konsolosluk  pasaportunuzun 1-2-3 ile 4. (Temdit yani Geçerlilik  sürelerini gösteren  ve  var ise diğer  uzatılmış temdit  sayfaları  yani  5-6-7-8-9-10. sayfalar) 38. sayfa ve 60. sayfa (Son Kimlik sayfası) ile birlikte  var ise  daha önceden alınmış olan tüm "Schengen''     vizelerinin fotokopilerini istemektedir !!