Destek

Bulgaristan Vizesi

bayrak

BULGARiSTAN ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak   BORDO (Normal)  pasaportlardan vize istenmektedir. 2-  GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik)  pasaportlara  vize uygulanmamaktadır.

vize evrak YEŞiL (Hususi)  pasaportlardan 6 Ay içerisinde 90 gün vize istenmemektedir.

vize evrak  Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayBulgaristanındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  AY   ve enaz 1 adet  boş vize  sayBulgaristanının bulunmasını istemektedir.

vize evrak Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip  biometrik resimleri  kabul etmektedir.

vize evrak Vize başvuru formları Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır.

vize evrak istanbul  Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını  hafta içi hergün 09.00--12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve  başvurular  7--8  iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması  bulunmamaktadır.!!

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması      ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Bulgaristan Vizesi, Bulgaristan Vize Evrakları, Bulgaristan Vize Formu, Bulgaristan Konsolosluğu