Destek

Belçika Vizesi

belcika bayrak

BELÇiKA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak  BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.  (Bkz: Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi) GRi  (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.  (Bkz: Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkeleri Pasaport  süresi 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden dolayı yolcularımızın  pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Pasaportunuzun  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  Ay olması ve mutlaka boş vize sayBelçikaı bulunmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.. 

vize evrak  Vize başvuru formları Fransızca ve Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Belçika/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak  Belçika Başkonsolosluğu vize bölümü hafta içi hergün  09.00—11.00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmekte ve başvurular  5-6 iş günü sonra sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Belçika Vizesi, Belçika Vize Evrakları, Belçika Vize Formu, Belçika Konsolosluğu