Destek

Belarus Konsolosluğu

belarus bayrak

BELARUS ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.  (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)   GRi (Hizmet)   ve SiYAH (Diplomatik)  pasaportlara 90 gün süre ile vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)

vize evrak Pasaportunuzun temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren  en az  6  AY olması ve mutlaka boş vize  sayfası  bulunmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı  da göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

vize evrak Vize başvuru formları Rusça ve Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır.

vize evrak  Belarus sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak orundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

vize evrak Belarus Başkonsolosluğu  tüm vize başvurularını Hafta içi hergün 09.30—11.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 5 iş gününde sonuçlanmaktadır.Belarus vizesinde  Expres vize uygulaması olup belli bir ücret farkı ödenmesi durumunda expres vize başvuruları 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması      ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Belarus Vizesi, Belarus Vize Evrakları, Belarus Vize Formu, Belarus konsolosluğu