Destek

Azerbaycan Vizesi

azerbaycan bayrak

AZERBAYCAN ViZESi

Önemli Uyarılar

Hava yolu (Uçak) ile seyahat edecek olan yolcular  vizelerini  10 $--USD karşılığında Azerbaycan'daki  havalimanından da alabilirler. (Yanınızda 2 vesikalık resim ile pasaport'un resimli--kimlik sayAzerbaycan Vizesiının fotokopisini bulundurunuz)

vize evrak BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.  (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi)   GRi (Hizmet)   ve SiYAH (Diplomatik)     pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayAzerbaycan Vizesiındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından  imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  3  AY   ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize sayAzerbaycan Vizesiının bulunmasını  istemektedir. 

vize evrak Vize başvuru formları eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Azerbaycan  Başkonsolosluğu  vize müracaatlarını pazartesi—Salı—Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri  09.00—13.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması bulunmamaktadır.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve      bayram - yılbaşı- sömestr gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki  bilgilerin  doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

Azerbaycan Vizesi, Azerbaycan Vize Evrakları, Azerbaycan Vize Formu, Azerbaycan Konsolosluğu
-