Destek

Avusturya Vizesi

avusturya bayrak

AVUSTURYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak YEŞiL (Hususi), GRi (Hizmet) ve SiYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

vize evrak Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

vize evrak Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için  referans olacağını da unutmayınız.

vize evrak Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve istanbul Avusturya Başkonsolosluğu Randevu sistemi  ile çalışmaya başlamış olup  Acente’leri aracı olarak kabul  etmemekte  dolayısıyla tüm  vize  başvurular  şahsen yapılmaktadır.

vize evrak Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Avusturya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)  

vize evrak Avusturya Başkonsolosluğu  vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri  08.30 - 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

vize evrak istanbul Avusturya Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır.

vize evrak Her PiN  numarası ile randevu  servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile  beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

vize evrak Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni  başvuru için tekrar bir PiN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak  hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemleriniz bittiğinde pasaportunuzu  konsolosluktan teslim alacağınızı unutmayınız.!

 

Avsturya Vizesi, Avusturya Vize Evrakları, Avusturya Vize Formu, Avusturya Konsolosluğu