Destek

Avustralya Vizesi

bayrak

AVUSTRALYA ViZESi

Önemli Uyarılar

vize evrak   BORDO (Normal)YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet)  ve SiYAH(Diplomatik) tüm  Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına vize uygulanmaktadır!!. 

vize evrak Lütfen Pasaportunuzun 2. sayavustralyaındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı olmasına ve mutlaka  boş vize sayavustralyaının bulunmasına --pasaport temdit süresinin ise   en az 6 ay olmasına dikkat ediniz Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

vize evrak  Elçilik başvuru esnasında tüm evrakları orijinal yada noter onaylı istediğini mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebileceğini ve şahsen görüşmeye çağırabileceğini hatırlatırız.

vize evrak Vize başvuru formları  ingilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

vize evrak Avustralya Büyükelçiliği tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba-- Perşembe ve Cuma  günleri 08.30—12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Başvurudan en az 3 gün önce den randevu almanız gerektiğini hatırlatırız. Vize başvuruları; pasaportun boş olması durumunda 7 gün- eğer pasaportlarda A.B.D vizesi veya herhangi bir schengen vizesinin bulunması durumunda ise 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

vize evrak 70 yaş ve üstü yolculardan özel seyahat sağlık sigortası istenmektedir.

vize evrak Bazı özel durumlarda Elçiliğin anlaşmalı doktorlarına muayene olmanız istenebilir!

vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

 

Avustralya Vizesi, Avustralya Vize Evrakları, Avustralya Vize Formu, Avustralya Konsolosluğu