Destek

Amerika Vizesi

amerika bayrak

AMERiKA ViZESi

Önemli Uyarılar

amerika vize evrak BORDO (Normal)  YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet)  ve SiYAH (Diplomatik)  tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına  vize uygulanmaktadır.

amerika vize evrak Pasaportunuzun  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  Ay  (Tercihen 1 yıl) olması ve en az 2 adet boş vize sayAmerikaı bulunmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız.. Sayfaları  yırtılmış  olan   olan pasaportlar  kesinlikle işleme alınmamaktadır!

amerika vize evrak Vize başvuru formları  ingilizce olarak hazırlanmıştır. Göçmen olmayan vize başvuruları için, internet üzerinden yeni elektronik başvuru formu DS-160 doldurmalıdır. DS-160 formunu doldurduktan sonra, müracaatçıların kişisel bilgilerinin ve barkod onay numarasının bulunduğu sayfayı print etmeleri gerekmektedir.  Adayların randevu günü konsolosluğa gelirken, onay sayAmerikaının çıktısını yanlarında getirmeleri  gerekmektedir.   

amerika vize evrak A.B.D  Başkonsolosluğu  vize başvurularında  resmin boyutları 50 mm X 50 mm olmalı ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi / uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28mm - 35 mm olmalıdır. istenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden  dolayı ekte bulunan  evrakların başvurusunu da kesinlikle  kabul  etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak  isteyebileceğini  hatırlatırız.

amerika vize evrak Anne ve Baba dan ayrı  yada herhangi  birisi  ile seyehat  edecek olan  18  yaşından küçük çocuklar için Anne ve baba' dan Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.

amerika vize evrak Vize başvurusuna gitmeden önce vize ücretini  herhangi bir TEB (Türk Ekonomi Bankası)  şubesine A.B.D vize harcı olarak 140 USD yatırınız ve banka dekontunu vize müracaatı sırasında vize evrakları ile beraber yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz UPS tarafından adresinize kadar getirilip teslim edilmektedir.

amerika vize evrak Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az  6--8 hafta  önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. 

amerika vize evrak Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamaktır ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır. Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.
Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar  bir PiN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.
NOT: Seyahat tarihinden  en erken 4 ay öncesinden randevu alabilirsiniz.!

 

Amerika Vizesi, Amerika Vize Evrakları, Amerika Vize Formu, Amerika Konsolosluğu