Destek

Almanya Vizesi >

almanya bayrak

ALMANYA ViZESi

Önemli Uyarılar

almanya vize evrak BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.

almanya vize evrak YEŞiL (Hususi)  GRi (Hizmet) ve SiYAH  (Diplomatik)  pasaportlara  vize uygulanmamaktadır.  

almanya vize evrak Tüm schengen ülkeleri Pasaport  süresi 10 yıldan fazla olan pasaportların  başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden dolayı yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

almanya vize evrak istanbul Almanya Başkonsolosluğu pasaportlarında  son 2 yıl içerisinde alınmış enaz 2 adet   schengen vizesi  bulunmayan yolcuları her başvuruda şahsi görüşmeye çağırmaktadır!!

almanya vize evrak Pasaportunuzun  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  Ay  (Tercihen 1 yıl) olması ve mutlaka boş vize sayAlmanyaı bulunmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız.

almanya vize evrak Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı; vize formunun 37 numaralı sorusu ile ekteki beyannameyi imzalamayı unutmayınız.

almanya vize evrak Turistik  ve Aile ziyareti  vizesi başvurularında Seyahat Acenteleri  aracı olamamakta ve Konsolosluk  yolcuları şahsi  olarak görüşmeye çağırmaktadır.

almanya vize evrak istanbul Almanya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında YENi çekilmiş rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biometrik özelliklere sahip resim istemektedir. istenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı vize  başvuruları  kesinlikle kabul edilmemektedir.

almanya vize evrak Pasaportunu yeni almış, Pasaportunda  hiç vizesi bulunmayan ve daha önceki başvurusunda red almış olan yolcular vize müracaatlarını kesinlikle  şahsen yapmak zorundadır, ve başvuru sırasında mutlaka; pasaport şube  müdürlüğünden alacakları Protokol yazısı  ile müracaat  etmeleri  gerekmektedir.

almanya vize evrak Almanya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar.

almanya vize evrak ücretinin çekilmesiyle başvuru gün ve saatinizi hemen öğrenebilirsiniz. Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır.

almanya vize evrak Her PiN  numarası  ile randevu  servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile  beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

almanya vize evrak Eksik evrakla yapılan  başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni  başvuru için tekrar bir PiN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak  hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz  UPS tarafından adresinize  teslim edilecektir.

 

Almanya Vize Evrakları, Almanya Vize Formu, Almanya Konsolosluğu