Destek

Almanya Vize Evrakları >

afganistan

ALMANYA TURiSTiK ViZE

Vize Tipi

Turistik Vize / Şirket Ortakları - Tüccar ve Sanayiciler

turistik-vize-secenek Pasaport (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış, Temdit süresi  en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.  Pasaportun ''Açıklamalar '' ile  ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!)

turistik-vize-secenek Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır. ---18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber  imza atmak zorundadırlar)

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - gidiş amacını belirten - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Federal Almanya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic veya San.Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli - hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) 

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise) 

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren  Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek Konfirmeli Otel ve Uçak  rezervasyonu

turistik-vize-secenek Seyahat sağlık sigortası poliçesi

afganistan

ALMANYA TiCARi ViZE

TiCARi ViZE  /  ŞiRKET ORTAKLARI TÜCCAR VE SANAYiCiLER 


turistik-vize-secenek Pasaport - (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış - Süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir. Pasaportun  ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük  ve döviz kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!) 2- Vize Başvuru Formu ve Taahhütname  ( Vize formunun 37 nolu  ve  son sayfanın en altındaki  bölümüne  olmak üzere  pasaport sahibinin  2 adet imzası olmalıdır. ---18 Yaş  altı çocukların vize başvuru  formlarına Anne ve  Baba beraber   imza atmak zorundadırlar. 

turistik-vize-secenek   Yeni çekilmiş ve Biometrik özelikte 2 adet vesikalık resim. (Bkz:Biometrik Resim)

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Federal Almanya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Davetiye. (Almanya'daki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye- iş gezisiyle ilgili bilgi yazısı veya fuar davetiyesi - fuar giriş kartı vb.)

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic veya San.Odası -- son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi

turistik-vize-secenek Şirket adına kayıtlı--güncel tarihli --içinde bakiye bulunan ve  hesap hareketli  Banka hesap cüzdanı fotokopisi

turistik-vize-secenek Otel ve Uçak rezervasyonu 12- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Protokol Yazısı (Pasaportunu yeni çıkaran ve hiç vizesi bulunmayan yolcular bu belgeyi Pasaport  Şube Müdürlüğünden çıkararak başvuruda ibraz etmelidirler.)

turistik-vize-secenek T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus kayıt örneği istenmektedir.

turistik-vize-secenek Pasaportunuz yeni tip (Bordo) ise 1 ve 2. sayfalar-- pasaportunuz eğer eski tip (Mavi) ise 1-2-3-4 ve 60. sayfalar ile daha önceden alınmış olan schengen vizelerinin fotokopilerini çekiniz.

Not: istanbul Almanya Başkonsolosluğu pasaportlarında son 2 yıl içerisinde alınmış ve kullanılmış en az 2 adet kısa süreli yada 1 adet yıllık herhangi bir schengen vizesi bulunmayan yolcuları şahsi görüşmeye çağırmaktadır!!

Ticari Vize  /  SSK'ya Bağlı Olarak Çalışanlar(Maaşlı)

turistik-vize-secenek Pasaport - (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış---Süresi  seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay  ve Pasaportta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile  ''Gümrük  ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!) 2- Vize Başvuru Formu ve Taahhütname  ( Vize formunun 37 nolu  ve  son sayfanın en  altındaki  bölümüne olmak üzere  pasaport sahibinin  2 adet imzası olmalıdır. ---18 Yaş
     altı çocukların vize başvuru  formlarına  Anne ve  Baba beraber   imza atmak zorundadırlar. 

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve Biometrik özelikte 2 adet vesikalık resim.

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Federal Almanya  Başkonsolosluğuna  hitaben yazılmış vize talep dilekçesi 

turistik-vize-secenek Davetiye (Almanya'daki görüşmeye gidilecek firmadan davetiye - iş gezisiyle ilgili bilgi yazısı veya  fuar  davetiyesi- fuar giriş kartı vb.)

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi  geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic veya San.Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi  (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi 

turistik-vize-secenek SSK işe giriş bildirgesi (yolcunun çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda önceki  işyerinden SSK işe giriş bildirgesini temin etmelidir.)

turistik-vize-secenek Maaş Bordrosu (son 3 ay)

turistik-vize-secenek SSK' lı  Hizmet Dökümü 

turistik-vize-secenek Şirket adına kayıtlı--güncel tarihli --içinde bakiye bulunan ve hesap hareketli Banka       hesap cüzdanı fotokopisi

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve Uçak  rezervasyonu 14- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Protokol Yazısı (Pasaportunu yeni çıkaran  ve hiç vizesi bulunmayan  yolcular bağlı bulundukları Pasaport Şube Müdürlüğünden çıkararak başvuruda ibraz etmelidirler)

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.

turistik-vize-secenek Pasaportunuz yeni tip (Bordo) ise 1 ve 2. sayfalar-- pasaportunuz eğer eski tip (Mavi) ise 1-2-3-4 ve 60. sayfalar ile daha önceden alınmış olan schengen vizelerinin fotokopilerini çekiniz.  
 
                                      ---------------------------------------------------------------------------

Not:  istanbul Almanya Başkonsolosluğu pasaportlarında  son 2 yıl içerisinde alınmış en az 2 adet  kısa süreli yada  1 adet  yıllık  herhangi bir schengen vizesi bulunmayan yolcuları şahsi görüşmeye çağırmaktadır!! 

afganistan

ALMANYA AiLE ZiYARETi ViZESi

----------------Davet eden kişinin göndereceği evraklar------------
 
---- Davetiye orijinal ve fotokopisi (Almanya ikamet Yasasının 68. maddesi uyarınca yabancılar
       polisinden alınması gerekmektedir)
---- Davet edenin kişinin Oturum kartı veya Alman vatandaşı ise kimlik fotokopisi
---- Evinin Kira kontratı veya tapu fotokopisi
---- Çalıştığı iş yerinden görev yazısı ve Maaş bordrosu (son 3 Ay)

Aile Ziyareti / Şirket Ortakları - Tüccar ve Sanayiciler

turistik-vize-secenek Pasaport - (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden  itibaren en az 6  Ay  ve Pasaportta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş  vize sayfasının  bulunması  gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları''  sayfalarına vize  basılmamaktadır!!) 2- Vize Başvuru Formu ve Taahhütname  ( Vize formunun 37 nolu  ve  son sayfanın en  altındaki  bölümüne olmak üzere  pasaport sahibinin  2 adet imzası olmalıdır. ---18 Yaş altı çocukların vize başvuru  formlarına Anne ve  Baba beraber   imza atmak zorundadırlar. 

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve Biometrik özelikte 2 adet vesikalık resim. (Bkz:Biometrik Resim)

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Federal Almanya Başkonsolosluğuna  hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi  geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San.Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi   9- Banka hesap cüzdanları fotokopileri (güncel tarihli - hesap hareketli ve bakiyesi bulunan)

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek  Konfirmeli otel ve Uçak  rezervasyonu 13- Seyahat sağlık sigortası poliçesi

turistik-vize-secenek Protokol  Yazısı (Pasaportunu yeni çıkaran  ve hiç vizesi bulunmayan  yolcular bağlı bulundukları Pasaport Şube Müdürlüğünden çıkararak başvuruda ibraz etmelidirler.)

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi 

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren         Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.
                       -------------------------------------------------------------------------------

Not: Eşi  ve  çocuğu  ile birlikte  seyahat edecek  yolcuların  Antetli  kağıda  dilekçe yazarken eşi  ve çocuğunun kendisine   refakat  edeceğini  belirtmeli  ve  Eşi  için Evlenme  cüzdan  fotokopisini  çocuğu  için ise  Öğrenci  belgesini  ibraz  etmelidir.

Aile Ziyareti / SSK'ya Bağlı Olarak Çalışanlar(Maaşlı)

turistik-vize-secenek Pasaport - (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış - Temdit süresi  seyehatin bitiş tarihinden  itibaren en az 6  Ay ve Pasaportta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!) 2- Vize Başvuru Formu ve Taahhütname  ( Vize formunun 37 nolu  ve  son sayfanın en  altındaki  bölümüne olmak üzere  pasaport sahibinin  2 adet imzası olmalıdır. ---18 Yaş altı çocukların vize başvuru  formlarına  Anne ve  Baba beraber   imza atmak zorundadırlar.

turistik-vize-secenek Yeni çekilmiş ve Biometrik özelikte 2 adet vesikalık resim. (Bkz:Biometrik Resim)

turistik-vize-secenek Şirket antetli kağıdına - kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Federal  Almanya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

turistik-vize-secenek Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi  geçmemiş)

turistik-vize-secenek Faaliyet Belgesi fotokopisi (Tic. veya San.Odası - son 3 ay tarihli)

turistik-vize-secenek Vergi Levhası fotokopisi  (Son dönem)

turistik-vize-secenek Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 

turistik-vize-secenek SSK işe giriş bildirgesi (yolcunun çalışma süresinin 1 yılı doldurmaması durumunda önceki işyerinden SSK işe giriş bildirgesini temin etmelidir)

turistik-vize-secenek Maaş Bordrosu (Son 3 ay)

turistik-vize-secenek SSK' lı Hizmet  Dökümü 

turistik-vize-secenek Banka hesap cüzdan fotokopileri (güncel tarihli - hesap hareketli ve bakiyesi bulunan)

turistik-vize-secenek Tapu fotokopileri (Var ise)

turistik-vize-secenek Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)  

turistik-vize-secenek Konfirmeli otel ve Uçak  rezervasyonu 16- Seyahat sağlık sigortası poliçesi (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

turistik-vize-secenek Protokol  Yazısı (Pasaportunu yeni çıkaran  ve hiç vizesi bulunmayan  yolcular bağlı bulundukları Pasaport Şube Müdürlüğünden çıkararak başvuruda ibraz etmelidirler)

turistik-vize-secenek T.C  Kimlik numarası  yazılı  Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

turistik-vize-secenek Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı  fotokopisi yada bu bilgilerin  hepsini  içeren         Nüfus dairesinden alınmış  yeni tarihli  Nüfus kayıt örneği  istenmektedir.
                             ----------------------------------------------------------------------------

Not: Eşi ve çocuğu ile birlikte seyahat edecek yolcuların Konsolosluğa hitaben yazacakları şahsi dilekçelerinde eşi ve çocuğunun kendisine refakat edeceğini belirtmeli ve Eşi için Evlenme Cüzdan  fotokopisini çocuğu için ise Öğrenci belgesini ibraz etmelidir.

 

Almanya Vizesi, Almanya Vize Formu, Almanya Konsolosluğu